НВК "Кременецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5"


ads

Міжнародний день рідної мови

 Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.
Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.
Учні НВК "Кременецька ЗОШ І-ІІІ ст. N5-ДНЗ" продовжують декаду цього свята. 7-А клас (Мазурок О. Ю) провів мовознавчу вікторину, 7-Б кл. (Дубова Л. В.) здійснив гру-подорож: "Калейдоскоп". З учнями 6-Б класу (Дубова Л. В.) було проведено КВК "Мова рідна, ти єдина". Завершив тиждень цього свята 5-А клас ( Мазурок О. Ю.) підготовкою свята: "Мова людини – то щастя, то диво".

Міжнародний день рідної мови  Міжнародний день рідної мови Reviewed by nvk5.kremenets@gmail.com on лютого 22, 2021 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.